sklep@rotulamed.pl

O nas

rotulamed zespol

O komforcie i zdrowiu stóp wiemy (prawie) wszystko!

Jesteśmy praktykami, w naszym zespole mamy podologów, fizjoterapeutów, ortopodologów. Pracujemy stacjonarnie w gabinecie Ortomedicum, a teraz nasze doświadczenie w doborze obuwia, preparatów i akcesoriów do stóp chcemy przenieść do internetu, gdzie założyliśmy przyjazny sklep z butami ortopedycznymi.

Podczas kilkuletniej pracy z pacjentami podologicznymi, ortopedycznymi, ortopodologicznymi wykonaliśmy już ponad 1700 wkładek ortopedycznych zarówno dla dzieci, osób dorosłych, seniorów, jak również dla sportowców.

Nasi fizjoterapeuci i podolodzy przebadali ponad 4 100 pacjentów z dolegliwościami i problemami w obrębie całego układu ruchu: stóp, kolan czy kręgosłupa.

Podczas badań i konsultacji, pojawiało się wiele dodatkowych pytań dotyczących:

  • doboru prawidłowego obuwia
  • doboru obuwia domowego
  • ćwiczeń domowych
  • pielęgnacji domowej stóp

JAK ZACZĘŁA SIĘ PRZYGODA Z OBUWIEM?

o nasNasi pacjenci zgłaszali problemy ze znalezieniem komfortowego obuwia, szczególnie w przypadku konkretnych problemów stóp jak haluksy, palce młotkowate, płaskostopie poprzeczne.

Ważnym problemem było znalezienie obuwia w przypadku asymetrii długości kończyn. Wykonywaliśmy wkładki ortopedyczne, które korygowały skrót kończyny, ale często problemem było zbyt „płytkie” obuwie, z których skorygowane wkładki wyskakiwały.

Wtedy zaczęła się nasza przygoda właśnie z obuwiem. Słuchając naszych pacjentów, chcąc pomagać kompleksowo w poprawie komfortu chodzenia, zaczęliśmy testować różnego typu obuwie zdrowotne. Obecnie, stacjonarnie w gabinecie oferujemy kilkadziesiąt modeli obuwia pełnego i otwartego kilku polskich producentów.

KOSMETYKI I AKCESORIA DLA STÓP

W przypadku problemów typowo podologicznych (grzybica paznokci, wrastające paznokcie, pękające pięty, łamliwe paznokcie, powracające odciski), często doradzamy pacjentom, jak dbać o stopy w warunkach domowych. Nasze specjalistki dobierają odpowiednie preparaty, sposoby pielęgnacji i sprawdzone metody.

SKĄD POMYSŁ NA SKLEP INTERNETOWY Z BUTAMI ORTOPEDYCZNYMI?

Jako zespół i jako firma uwielbiamy się rozwijać. Stąd nasz kolejny krok, aby poszerzyć ofertę gabinetową i umożliwić naszym pacjentom zakupy również w formie online.

Do profilaktyki i dbania o stopy, z pewnością nie musimy nikogo przekonywać. Skoro jesteście na naszej stronie, to zdrowie stóp i komfort chodzenia są dla Was ważne.

My wiemy, jak zadbać o stopy. Wszystkie produkty oferowane w naszym gabinecie, jak również w sklepie z butami ortopedycznymi online, są przez nas starannie wyselekcjonowane i przetestowane. Postanowiliśmy podzielić się z Wami naszą wiedzą, abyście również mogli cieszyć się komfortem chodzenia i uprawiania sportów.

Na naszym kanale YouTube i blogu znajdziecie praktyczne porady, wskazówki, przykłady jak dbać o komfort stóp i całego kręgosłupa.

#