sklep@rotulamed.pl

Filtruj wg ceny

Filtry

 

Rollery do masażu

Roller do masażu to długi, cylindryczny wałek używany do rozluźnienia mięśni i powięzi, poprawy ich ukrwienia i odżywienia, a także w zapobieganiu bólowi i kontuzjom. Wykonany jest z pianki EPP swoim wyglądem przypominającej styropian. Materiał ten charakteryzuje duża odporność na odkształcenia, wytrzymałość, a zarazem lekkość. Roller może mieć gładką powierzchnię lub być pokryty specjalnymi wypustkami, które intensyfikują odczucia podczas masażu. Roller do masażu może być stosowany zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Ważna jest jednak poprawna technika rolowania mięśni.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

W jakich problemach warto stosować rollery do masażu?

Rollery do masażu może być pomocny w wielu problemach, w tym w:

  • bólach mięśni,
  • napięciu i stresie,
  • zapobieganiu kontuzjom,
  • poprawie ogólnego samopoczucia.

Może być również pomocny w zwiększeniu elastyczności i ruchomości stawów oraz w poprawie krążenia krwi. Roller do masażu może być szczególnie przydatny dla osób uprawiających sport, które są narażone na przeciążenia mięśni i stawów.

Jakie korzyści osiągniesz z używania rollera do masażu?

Korzystanie z rollera do masażu może przynieść wiele profitów dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Masaż rollerem poprawia ukrwienie uciskanych tkanek, dzięki czemu dociera do nich więcej tlenu i składników odżywczych, co przyspiesza regenerację. Po intensywnym treningu lub na skutek siedzącego trybu życia mięśnie mogą być obolałe i nadmiernie napięte – rolowanie przywraca im elastyczność i przyspiesza ustępowanie “zakwasów”.

Rolowanie wałkiem dobrze rozbija tkankę tłuszczową redukując w ten sposób cellulit. Roller masujący może być również pomocny w zmniejszeniu napięcia i stresu oraz w zapobieganiu bólom i kontuzjom. 

#