sklep@rotulamed.pl

Buty zdrowotne damskie

Buty zdrowotne damskie mogą być atrakcyjne i modne. Tak twierdzi żeńska część naszej ekipy. Widać to zresztą po doborze naszej kolekcji, która ma zadbać nie tylko o komfort poruszania się i zdrowie kobiet, lecz także ma na uwadze ich prezencję. To sposób na bolące stopy, ale też możliwość bycia sprawną w pracy i aktywną na popołudniowych spacerach. Podczas weekendowych wędrówek po górach będziesz mogła cieszyć się pięknem natury. Buty zdrowotne pozwolą Ci zapomnieć o bolących stopach, otarciach czy odciskach.

Wyświetlanie 1–12 z 46 wyników

Buty zdrowotne damskie – dlaczego warto?

Buty zdrowotne damskie są doskonałe dla każdej kobiety, która ceni sobie wygodę, komfort, a także lubi spacery i aktywność. Stopy są ważne w każdym wieku, a kobiety poprzez swoje aktywności (często cały dzień na nogach, praca, dom, hobby), zmiany hormonalne czy zmiany wagi (ciąża) są bardziej narażone na deformacje stóp. Jeśli stosują nieodpowiednie obuwie, niedopasowane do potrzeb stóp, a tylko zapewniające wizualne korzyści, to z pewnością następstwem tego będą różne schorzenia, odciski, narośla, opuchlizny i deformacje stóp.

Pamiętajmy, że o wiele łatwiej i przyjemniej jest zapobiegać, aniżeli leczyć. Generalnie buty masowo produkowane nie mają wiele wspólnego ze zdrowiem. Liczą się trendy, niskie koszty produkcji i słupki sprzedaży. Na szczęście coraz większa świadomość Pań każe im zwracać baczniejszą uwagę na zdrowie, choć stylistyka spod znaku fashion nie jest bez znaczenia.

 

Buty zdrowotne damskie – dla kogo?

Która z Pań powinna zainteresować się butami zdrowotnymi? Pokusiliśmy się dla Was o pewną klasyfikację. Zapraszamy wszystkie Panie, które zauważają u siebie poniższe objawy:

  • Sztywnego lub koślawego palucha
  • Ostrogi piętowej lub bolesnego ścięgna Achillesa
  • Zespołu stopy cukrzycowej
  • Reumatyzmu
  • Choroby zwyrodnienia stawów
  • Nadwagi
  • Dużej męczliwości stóp

Mile widziane będą także Panie, ceniące wygodne i oddychające buty, a także osoby pozostające na nogach przez większość dnia.

 

Buty zdrowotne damskie – co znajdziecie w ofercie RotulaMed?

Wszystko, co niezbędne do prowadzenia aktywnego trybu życia.

Buty zdrowotne damskie:

  • Buty zdrowotne damskie sportowe
  • Półbuty
  • Baleriny

 

Buty zdrowotne damskie sportowe

Fizjoterapeuci zgodnie zwracają uwagę na wymóg zachowania właściwej postawy ciała, a także na jakość ruchu fizjologicznego, podczas przemieszczania się.

Aktywność sportowa i rekreacyjna stanowi poważne wyzwanie dla naszych stawów, bioder, kręgosłupa i przede wszystkim stóp. Dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć butów zdrowotnych damskich sportowych, niezastąpionych zarówno na boisku, jak i podczas codziennych spacerów.

Poprawę płynności ruchu zapewni zwiększona nieco powierzchnia podparcia stóp o ergonomicznym kształcie.

Stawiamy na buty wykonane z oddychających materiałów. Szczególnie dobrze spisuje się mesh i welur na przykład marki PROFLEX. Bliskie są nam materiały naturalne takie jak skóra bydlęca, zamszowa czy lico.

Profilaktyczna wkładka oddychająca o działaniu antybakteryjnym umożliwi między innymi kontrolę miejsca wewnątrz buta zdrowotnego. Poprawne rozłożenie obciążenia zmniejsza ryzyko powstania urazów.

 

Półbuty

Półbuty z naszej kolekcji przydadzą się na co dzień oraz na wyjątkowe okazje. Oferta skierowana jest do Pań ceniących sobie szyk i elegancję.

W RotulaMed znajdziecie półbuty wykonane z elastycznych oddychających materiałów np. skóra naturalna licowa oraz materiał elastyczny stretch z pianką. Nasze produkty wyposażone są też w wymienne wkładki poprawiające wentylację. Często jest to mikrofibra na bazie pianki PU.

Wybrane modele umożliwiają regulację siły docisku dzięki zastosowaniu pasków regulacyjnych o szerokim zakresie. Wysokie, miękkie i szerokie czubki mają zapewnić wystarczająco dużo miejsca dla palców.

 

Baleriny

Baleriny zdrowotne są nieco obszerniejsze i głębsze od konwencjonalnego obuwia tego typu. Wykonane zostały z materiałów tekstylnych lub z miękkiej skóry naturalnej. W każdym przypadku zadbano o poprawną wentylację stóp. Wewnątrz jest wystarczająco wiele miejsca na umieszczenie tam amortyzujących wkładek ortopedycznych.

Oczywiście podeszwa ma właściwości antypoślizgowe, przy czym jej profil podnosi nieznacznie tył stopy. Jednym z najczęściej kupowanych modeli są baleriny PANACEUM na wygodnej podeszwie z korka.

 

W sklepie ortopedycznym RotulaMed sprawiamy, że codzienna aktywność znów staje się przyjemnością. Wybierz buty zdrowotne idealne dla Twoich stóp i przekonaj się sama, że nie musisz z niczego rezygnować.

#