sklep@rotulamed.pl

Obuwie zdrowotne

Stopy dręczone licznymi dolegliwościami są prawdziwym utrapieniem. Odpowiednie obuwie zdrowotne przynosi ulgę nie tylko nogom, ale ma też wpływ na poprawę kondycji stawów, bioder i kręgosłupa.
W naszym sklepie ortopedycznym RotulaMed dokładamy starań, by przynieść ulgę wszystkim, którzy tego potrzebują. Na naszych wirtualnych półkach znajdziecie obuwie zdrowotne dostosowane do każdego rodzaju dolegliwości lub schorzenia.

Wyświetlanie 1–12 z 85 wyników

Dla kogo wskazane jest obuwie zdrowotne?

Paradoksalnie, jednym z poważniejszych objawów korzystania z niewłaściwego obuwia są uporczywe bóle pleców. Do prawdziwych plag naszych czasów należy zaliczyć: płaskostopie, żylaki, obrzęki, haluksy, odciski. A to zaledwie ułamek tego, co spotyka nas wszystkich każdego dnia.

Obuwie zdrowotne powinny także nosić osoby, które zmagają się z dyskopatią bądź rwą kulszową. Nie powinny o tym zapominać również osoby wykonujące pracę stojącą lub panie preferujące obuwie na wysokim obcasie. W naszym sklepie RotulaMed znajdziecie obuwie zdrowotne na różne okazje i każdą porę roku.

Obuwie zdrowotne damskie:

Obuwie zdrowotne męskie:

Nie zapominamy też o naszych milusińskich 😉
W ofercie sklepu znajdziecie Zdrowe kapcie dla dzieci.

 

Obuwie zdrowotne – jakie powinno być?

Obuwie zdrowotne powinno być wygodne, dopasowane do stopy (w przypadku haluksów oraz zespołu stopy cukrzycowej zaleca się noszenie obuwia szerszego), doskonale amortyzujące i odciążające całą sylwetkę. Skuteczna profilaktyka i leczenie wymagają zastosowania najlepszych materiałów, czyli oddychających i naturalnych (typu skóra czy wełniany filc).

W naszej ofercie znajdziesz produkty, dzięki którym unikniesz bólu, urazów stawów i kręgosłupa. Obuwie zdrowotne w RotulaMed pochodzi wyłącznie od renomowanych producentów. Wszystkie produkty znajdujące się w ofercie zostały wyselekcjonowane przez zespół specjalistów od podologii, ortopodologii i fizjoterapii.

 

Podstawowe cechy obuwia zdrowotnego:

  • Amortyzacja, niwelująca szkodliwe dla kręgosłupa wstrząsy.
  • Zagłębienie pod piętę, mające na celu stabilizację i poprawne ustawienie pięty w stosunku do osi podudzia.
  • Podparcie łuku podłużnego rozkładające nacisk na podeszwową stronę stopy (zalecane przy płaskostopiu podłużnym oraz przy zespole przeciążenia przodostopia).
  • Szerokie przodostopie, umożliwiające swobodny ruch palców (zamiast wąskich nosków, które deformują przodostopie).

Obuwie zdrowotne odznacza się stabilną podeszwą, a także odpowiednią głębokością, umożliwiającą wygodne i bezpieczne stosowanie indywidualnych wkładek ortopedycznych.

 

Staramy się, by w ofercie RotulaMed znalazły się także buty ortopedyczne, dedykowane do stóp z różnymi schorzeniami:

  • Buty na haluksy
  • Buty na stopę cukrzycową
  • Buty na płaskostopie
  • Buty ortopedyczne na krótszą nogę

Poprzez profilaktykę należy rozumieć podejmowanie działań zapobiegających powstawaniu dolegliwości, a w przypadku ich zaistnienia chcemy zatrzymać dalsze deformacje. Ostatecznie wszystkim nam chodzi o lepszy komfort chodzenia i uśmiech na twarzach naszych klientów.

 

Jeśli masz wątpliwości, jakie obuwie zdrowotne wybrać napisz lub zadzwoń.

Możesz liczyć na nasze wsparcie.


KONTAKT

#