sklep@rotulamed.pl

Dysk do ćwiczeń balansowych

Dysk do ćwiczeń balansowych (inaczej dysk do balansowania, dysk ortopedyczny, dysk sensoryczny, poduszka sensoryczna) to przyrząd o bardzo szerokim zastosowaniu.  Wykorzystywany jest podczas treningów fitness, w procesie rehabilitacji oraz w życiu codziennym jako poduszka do aktywnego siedzenia. Wypełnienie powietrzem sprawia, że dysk staje się niestabilną powierzchnią, która wymusza na naszym układzie ruchu ciągłą pracę nad utrzymaniem równowagi.

Zastosowanie dysku sensorycznego:

  • ćwiczenia równoważne (dzieci, seniorzy),
  • ćwiczenie propriocepcji, czyli czucia głębokiego (pomaga w odzyskaniu zmysłu poczucia własnego ciała w przestrzeni) w terapii SI oraz po różnego rodzaju kontuzjach,
  • do siedzenia w celu kształtowania nawyku prawidłowej postawy ciała.

Wykonany jest najczęściej z gumy lub kauczuku co zdecydowanie ułatwia utrzymanie go w czystości. Stosunkowo niewielkie rozmiary (średnica 35-40 cm) pozwalają na przechowywanie w każdych warunkach. Niektóre modele posiadają na swojej powierzchni niewielkie wypustki, które pobudzają zakończenia nerwowe w skórze na przykład podczas masażu stóp.

Podczas masażu stóp doskonale sprawdzą się również piłki do masażu.

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

#